budownictwo nagrobki

RODZAJE KAMIENIA
Granit
Marmur
Trawertyn
Piaskowiec
Onyx
Kwarcyt

GRANIT
Granit jest skałą charakteryzującą się niezwykłą twardością i wytrzymałością. Jest odporny na ścieranie i zarysowania, dlatego jest najpopularniejszym kamieniem naturalnych stosowanym do produkcji nagrobków i grobowców. Idealnie znosi zewnętrzne warunki atmosferyczne. Dzięki swojemu szlachetnemu wyglądowi i szerokiej gamie kolorystycznej jest powszechnie stosowanym w budownictwie materiałem. Stosowany równie często na zewnątrz jak i we wnętrzach do wykonania schodów, tarasów, parapetów, blatów czy elewacji.
Zastosowanie dla nagrobków: nagrobki, grobowce, attyki, wazony, rzeźby, krzyże, podstawy pod pomniki
Zastosowanie dla elementów wykończenia wnętrz: blaty kuchenne, blaty łazienkowe, parapety zewnętrzne i wewnętrzne, schody, tarasy, wykończenia kominków, elementy dekoracyjne
Zobacz dostępne w ofercie granity:
/wkrótce/


MARMUR
Marmur najczęściej stosowany we wnętrzach kamień naturalny. Szeroki wybór barw i wyjątkowo ładny wygląd sprawił, że marmur jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie do produkcji parapetów, elewacji kominków, płyt posadzkowych, schodów wewnętrznych i wewnętrznych płyt ściennych. Delikatniejszy od granitu, rzadziej stosowany na zewnątrz.
Zastosowanie dla nagrobków: rzeźby, elementy dekoracyjne, podstawy pod pomniki
Zastosowanie dla elementów wykończenia wnętrz:  posadzki wewnętrzne, okładziny ścienne, elementy elewacji wewnętrznej, blaty kuchenne, blaty łazienkowe, lady,  schody z kamienia, elementy dekoracyjne
Zobacz dostępne w ofercie marmury:
/wkrótce/


TRAWERTYN
Używany równie często co marmur w budownictwie, idealnie nadaje się do wykończenia wnętrz. Ma różnorodne zastosowanie do produkcji posadzek, ścian, elewacji kominków, stołów, blatów, ale także umywalek i brodzików. Ma estetyczny wygląd i harmonijnie łączy się z otoczeniem.
Zastosowanie dla elementów wykończenia wnętrz:  posadzki, blaty z kamienia, schody z kamienia, kolumny, elewacje,  kominki
Zobacz dostępne w ofercie trawertyny:
/wkrótce/

PIASKOWIEC
Od wieków wykorzystywany w budownictwie. Piaskowce są zwykle relatywnie miękkie i łatwe w obróbce, zwłaszcza tuż po wydobyciu, natomiast po wyschnięciu twardnieją. Z tego względu od wieków są stosowane w budownictwie jako materiał konstrukcyjny lub zdobniczy.
Zastosowanie dla nagrobków: nagrobki, grobowce, attyki, krzyże
Zastosowanie dla elementów wykończenia wnętrz:  schody z kamienia, kominki, parapety, elewacje, posadzki, rzeźby, architektura ogrodowa (kostka brukowa, ogrodzenia, studnie, fontanny, ławki itp.)
Zobacz dostępne w ofercie piaskowce:
/wkrótce/

ONYX
Naturalne onyksy należą do rzadkich skał. Spotykane na całym świecie, powstają w pogazowych pustkach w skałach wulkanicznych. Te półszlachetne kamienie ozdobne o bogatym wzornictwie wykorzystywane najczęściej jako elementy dekoracyjne, przepuszczające światło.
Zastosowanie dla elementów wykończenia wnętrz:  blaty, płytki, elementy dekoracyjne
Zobacz dostępne w ofercie onyxy:
/wkrótce/

KWARCYT
Bardzo twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne i atmosferyczne.
Znajduje bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie i architekturze ogrodowej. Wykonane z kwarcytu posadzki, chodniki, ścieżki czy schody są nie tylko wytrzymałe, ale przyciągają wyglądem. Kwarcyt sprawdza się równie doskonale w realizacji elewacji, okładzin murów, czy kominków.
Zastosowanie dla elementów wykończenia wnętrz:  posadzki, płytki, schody, ścieżki, elewacje, okładziny murów, kominki, mozaiki, architektura ogrodowa
Zobacz dostępne w ofercie onyxy:
/wkrótce/